Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

EKOM MACIEJCZYK SPÓŁKA JAWNA

Firma Ekom istnieje na rynku od roku 1997. Jest to spółka rodzinna z pełnym kapitałem polskim. Główny profil naszego zakładu opiera się na odbiorze odpadów komunalnych i gospodarowaniu nimi. Z początku prosperowaliśmy głównie na terenie gmin województwa świętokrzyskiego. Z roku na rok poszerzaliśmy jednak rynek swojej działalności sukcesywnie pozyskując nowych klientów. Jesteśmy firmą, która jako jedna z pierwszych w województwie świętokrzyskim zapoczątkowała proces sortowania odpadów realizując tym samym podstawowe projekty związane z ochroną środowiska naturalnego. Mając na uwadze przyszłościowe rozwiązania nasz zakład w swoim zapleczu posiada: trzy nowoczesne linie do sortowania odpadów, produkcji paliwa alternatywnego, linię do produkcji płatków PET, oraz dwie kompostownie. Firma w stanie aktualnym zarządza dwoma składowiskami odpadów. W 2006 roku obejmuje zarząd nad składowiskiem odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Sielcu Biskupim gmina Skalbmierz, woj. Świętokrzyskie i pod koniec tego roku spółka uruchamia tam mechaniczną sortownię odpadów z nastawieniem na odzysk frakcji surowcowych i minimalizację odpadów podlegających składowaniu.

Aktualności

Płatki PET

04.11.2018

Produkcja płatków PET

Zapotrzebowanie na politereftalan etylenu (PET) rośnie od kilku lat i najnowsze prognozy wskazują, że tendencja ta zostanie utrzymana. Głównym powodem jest zastępowanie szklanych opakowań do napojów butelkami PET, które są lżejsze i nietłukące. W latach 2012-2014 spółka zrealizowała inwestycję współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej pt.: „Rozwój firmy EKOM poprzez zakup innowacyjnej linii do produkcji płatków PET oraz budowy kompostowni na odpady biodegradowalne i zielone” w ramach której uruchomiona została pod koniec 2014 roku w Nowinach nowoczesna linia do produkcji płatków PET oraz kompostownia do odpadów zielonych.

platki1a.jpg

Witryna stworzona na platformie